Co tvé pleti škodí a proč? :)

1. dubna 2012 v 15:10 | Susan, Michelle ♥ |  KrásaAhoj, připravila jsem pro vás článek o tom co škodí tvé pleti :) Snad se bude líbit! ;)

CO TVÉ PLETI ŠKODÍ A PROČ?

1) Nedostatek spánku Je jasné, že když budeš málo spát, tak budeš mít tzv. kruhy pod očima, ale tohle není ten důvod, který ti opravdu škodí! Během spánku tělo zpracovává látky získané z průběhu dne, z potravy.. Pokud nedojde k náležitému zpracování a spálení všech nežádoucích, odpadních složek této reakce, dochází k vylučování těchto zbytků přes kůži. Tím je kůže zbytečně zanášena a drážděna!
2) Nedostatek kyslíku a čerstvého vzduchu Samozřejmě, že i nedostatek kyslíku a vzduchu pleti hodně škodí!

3) Špatný a nevyvážený jídelníček Nesmíme zapomínat na čerstvou zeleninu, ovoce, ovocné šťávy, zeleninové šťávy, saláty, polévky, ořechy, libové maso (pokud maso jíme). Naproti tomu musíme vědět, že přílišné množství cukru, tuku, oleje, mléka, coca-coly, kofoly, kávy, čokolády, soli, masa, pečeného masa (obzvláště), chleba, koláčů, koření (ostrého) kůži též škodí! Nezapomínejte: "Všeho s mírou". Jídlem lze velice nepěkně ovlivnit vzhled kůže, ale na straně druhé vhodné zvolenou dietou a jídelníčkem můžeme vzhled a stav kůže snadno vylepšit a podpořit její uzdravení.

4) Nedostatek tekutin Občas je příčinou zanedbané pleti i nedostatek tekutin...
5) Nedostatek pohybu Při nedostatku pohybu chybí výživa kůže, odplavování a vylučování škodlivin z kůže.

6) Nevhodné kosmetické přípravky Na obličej si nemůžeš mazat jen tak něco. Nikdy si nepůjčuj krém od maminky, která používá přípravek pro péči o zralou pleť se sklonem vráskám, pokožku tváře nemaž ani tělovými mléky a přípravky, určenými pro péči o tělo. Pleť na obličeji je jemnější a vyžaduje speciální péči.
7) Nešetrné a nevhodné ošetřování Hlavně vymačkávání nečistot, štípání a takzvané "hluboké čištění" za pomoci napařování.Mačkáním sice z kůže částečně odstraníme nežádoucí sekret, ale vždy zůstává v kůži určité množství hnisu, tuku, nebo jiných nečistot, které zmáčknutím zatlačíme hlouběji do kůže nebo do vedlejších míst. Tato částečka se poté stává zárodkem dalšího zánětu. Tímto si tedy pěstujeme na určité lokalitě stále nové a nové zanícené póry, vřídky či pupínky :)
8) Napařování, nahřívání i přílišné slunění Napařováním se kůže dráždí, rozšiřují se póry a to i trvale.Tak co říkáte? ;) Budete se o svou pleť starat? :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Byla jsi tu? Klik! Jsi...návštěvník :)

Klik ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.